🚛🚛 Halo zmotoryzowani 🚛🚛
🐦‍⬛🦜Ptaszki ćwierkają, że są nowości dla kierowców od stycznia 2024 roku. Czy wiedzieliście, że ⁉️

Czytaj dalej: Nowości 2024 dla zmotoryzowanych

✔️ 𝙋𝙤𝙟𝙖𝙬𝙞 𝙨𝙞𝙚̨ 𝙣𝙖 𝙨𝙩𝙖𝙘𝙟𝙖𝙘𝙝 𝙬 𝙋𝙤𝙡𝙨𝙘𝙚 𝙉𝙤𝙬𝙚 𝙥𝙖𝙡𝙞𝙬𝙤 𝙀𝟭𝟬 ?

Od 1 stycznia 2024 r. Polska dostosuje normy paliwowe do europejskich przepisów, przechodząc z benzyny E5 na benzynę E10 na stacjach paliwowych. Benzyna E10 zawiera 10% etanolu i 90% benzyny, co może wymagać dostosowań niektórych pojazdów do wyższej zawartości etanolu. Wprowadzenie benzyny E10 przyniesie korzyści środowiskowe poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych, jednak starsze pojazdy mogą potrzebować modyfikacji. Operatorzy stacji paliwowych informują kierowców o zmianach, ważne jest śledzenie aktualności i dostosowanie się do nowych norm.

✔️ 𝙆𝙖𝙧𝙖 𝙯𝙖 𝙗𝙧𝙖𝙠 𝙊𝘾 𝙬𝙯𝙧𝙤𝙨́𝙣𝙞𝙚 𝙣𝙖𝙬𝙚𝙩 𝙙𝙤 𝟭𝟮,𝟳 𝙩𝙮𝙨. 𝙕ł

Od 1 stycznia 2024 r. będzie również wzrost kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Maksymalna kwota kary wyniesie 12 726 zł dla ciężarówki, 8 484 zł dla auta osobowego oraz 1 400 zł dla motocykla. Wzrost kary w styczniu to jedynie pierwsza z planowanych zmian na rok 2024, z kolei druga zmiana w karze za brak OC nastąpi 1 lipca.

✔️ 𝙉𝙞𝙚 𝙗𝙚̨𝙙𝙯𝙞𝙚 𝙯𝙜ł𝙤𝙨𝙯𝙚𝙣𝙞𝙖 𝙯𝙖𝙠𝙪𝙥𝙪. 𝙍𝙚𝙟𝙚𝙨𝙩𝙧𝙖𝙘𝙟𝙖 𝙥𝙤𝙟𝙖𝙯𝙙𝙪 𝙨𝙩𝙖𝙣𝙞𝙚 𝙨𝙞𝙚̨ 𝙤𝙗𝙤𝙬𝙞𝙖̨𝙯𝙠𝙤𝙬𝙖.

Od 1 stycznia 2024 r. nabywcy używanego samochodu w Polsce będą mieli jedną opcję – zarejestrowanie pojazdu podczas wizyty w urzędzie, gdyż zgłoszenie zakupu przez skrzynkę podawczą zostanie zlikwidowane. W związku z tym, podwojona zostanie również kara za brak rejestracji, osiągając nawet 2 tys. zł. Firmy zajmujące się sprzedażą pojazdów będą miały 90 dni na zgłoszenie transakcji do urzędu, zamiast dotychczasowych 30 dni.

✔️ 𝙋𝙤𝙡𝙞𝙘𝙟𝙖 𝙯𝙖𝙘𝙯𝙣𝙞𝙚 𝙠𝙤𝙣𝙛𝙞𝙨𝙠𝙤𝙬𝙖𝙘́ 𝙨𝙖𝙢𝙤𝙘𝙝𝙤𝙙𝙮 𝙥𝙞𝙟𝙖𝙣𝙮𝙘𝙝 𝙠𝙞𝙚𝙧𝙤𝙬𝙘𝙤́𝙬.

Nowelizacja przepisów dotycząca konfiskaty pojazdów będzie obowiązywać od 14 marca, a nie od 1 stycznia. Nowe przepisy dotyczą kierowców, którzy prowadzą pojazdy mając co najmniej 1,5 promila alkoholu lub spowodowali kolizję mając co najmniej 1 promil alkoholu. Konfiskata może obejmować utratę pojazdu lub zapłatę nawiązki o wartości pojazdu lub od 5 tys. do 100 tys. zł w przypadku ciężarówek. Te zmiany mogą dotyczyć każdego kierowcy naruszającego określone przepisy dotyczące prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu

Nasze oddziały