Wpływ na koszty wypożyczenia takiego samochodu ma wiele czynników. Zaczynając od marki i wieku samochodu po cały szereg punktów takich jak amortyzacja pojazdu oraz ubezpieczenie.

Obecne ceny na rynku które wciąż idą do góry mają duży wpływ na koszty wynajmu. Usługi wulkanizacyjne, serwisowe, a  za tym koszty części samochodowych, oleju, filtrów, części zawieszenia  czy też opon wciąż rosną. Dla porównania wymiana opon w samochodach dostawczych w roku 2019 zaczynała się od 80zł,  obecnie ceny oscylują w granicach 160-200zł.  Płyn do spryskiwaczy którego zużycie szacuje się na kilka tysięcy litrów w sezonie jesienno-zimowym podrożał o 100% w porównaniu do ostatnich kilku lat.

O minimum 80% wzrosły ceny zakupu nowych samochodów dostawczych w przeciągu ostatnich 3 lat. Przy czym sam rok 2022 przyniósł wzrost cen nowych aut „jedynie” o 14-15% i jest odczuwany tylko przez nabywców kupujących pojazdy za gotówkę. W przypadku zakupów dokonywanych z udziałem leasingu, kredytu czy innych form finansowania koszt zakupu auta wzrósł w 2022 rok średnio o ok. 26%. W związku z panującą sytuacją na rynku wzrosło oprocentowanie leasingu. Taka sama sytuacja jest z kosztami ubezpieczenia.

Marka i model pojazdu, pojemność ładunkowa, czas wynajmu, okres wynajmu, dystans jaki ma pokonywać samochód również ma wpływ na cenę wynajmu samochodu. Czym dłuższa trasa tym większa eksploatacja pojazdu. Ważnym elementem jest to gdzie jest serwisowany samochód. Okresowe przeglądy tylko w autoryzowanych serwisach są gwarancją zadowolenia klienta na której najbardziej nam zależy. Nasza flota dysponuje samochodami renomowanych marek, które cieszą się niezawodnością. Atutem naszej wypożyczalni jest dbanie o bezpieczeństwo klienta dlatego samochody są na gwarancji producenta i posiadają assistance. Niwelujemy ryzyko od samego początku do końca.

Akcesoria jakimi dysponuje wypożyczalnia samochodów też odgrywają znaczną rolę. Nie każda ma w ofercie pasy transportowe, wózki transportowe czy też najazdy na motor.

Równie ważnym elementem jest to, że klient zawsze dostaje samochód czysty, zadbany i w pełni sprawny. Środki do utrzymania czystości takiego pojazdu też nie są małe, one też znacząco wzrosły. Potencjalny klient nie zastanawia się nad takimi szczegółami, a są one tak samo ważne jak inne.

Wpływ na cenę ma lokalizacja. Ważne jest takie umiejscowienie siedziby, aby klient miał alternatywne drogi dojazdu.

Warto również mieć na uwadze, że w zależności od wypożyczalni ceny mogą się diametralnie różnić i warto przed podpisaniem umowy dokładnie sprawdzić zawarte w niej warunki, takie jak dodatkowe opłaty przygotowawcze, limity kilometrów czy wymagane dokumenty.  Porównując ceny najmu samochodów należy wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły oraz opinie klientów które są ogólnodostępne. Tylko profesjonalna wypożyczalnia samochodów dostawczych wyda samochód z uzupełnionym Adblue, pełnym zbiornikiem płynu do spryskiwaczy, wysprzątany zarówno wewnątrz jak i zewnątrz. Tylko doświadczona i godna zaufania wypożyczalnia zagwarantuje Ci bezpieczną i spokojną jazdę.

Nasze oddziały